Visa

Visa'dan sahteciliğe karşı 'tokenization' hizmeti

2 Haziran 2015 Salı

Visa Europe, sunduğu tokenization hizmeti ile müşteri verilerini koruyarak ödemelerin güvenliğini ve kolaylığını artırıyor

Visa Europe, kart bilgilerinin en iyi şekilde korunması ve sahteciliğin önlenmesi amacıyla “tokenization” hizmetini hayata geçirdi. Veri koruma ve sahteciliği önleme konusunda en iyi yöntemlerden biri olan ve geleceğin mobil ödeme çözümlerinin de ana odağını oluşturan Visa’nın yeni teknolojisi, finansal kurumlar tarafından kısa bir süre içinde kullanılmaya başlanacak.

Visa’nın sunduğu tokenization hizmeti, kart üzerinde bulunan numaranın yerine geçen sembolik kart bilgisi üretilmesine dayanan ve böylelikle müşteri verisini koruyan yeni bir teknoloji. Bu teknoloji sayesinde mobil cihazlarla temassız ödeme yapıldığında otorizasyon sürecinde sembolik kart bilgisi devreye giriyor, böylelikle kart bilgilerinin açık bir şekilde görülmesi engelleniyor. 

 Visa’nın sahtecilikle mücadele çalışmalarını destekleyen bu yeni teknoloji finansal kurumlara, sembolik kart bilgisi ile ödeme yapılan ortamları kontrol edebilme imkanı sağlıyor, örneğin temassız ödeme için oluşturulan bir sembolik kart bilgisi, online alışverişlerde kullanılamıyor. Ayrıca, mobil cihazın çalınması ya da kaybolması durumunda da üretilen sembolik kart bilgisi, kolaylıkla ve zaman kaybetmeden kullanılamaz hale getirilebiliyor.
  
Visa Europe İcra Direktörü Sandra Alzetta konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “2015 ve takip eden yıllarda Avrupa genelinde tüketicilerde mobil ödeme alışkanlığının hızla yaygınlaştığını göreceğiz. Tokenization, dijital ödemelerde ortaya çıkan en önemli teknolojilerden biri ve bu alanda geliştirilen ürünler açısından tamamen yeni bir sayfa açacak potansiyele sahip. O nedenle biz de, kart ihraç eden kurumların, üye işyerlerinin ve kart kabul eden kurumların müşterilerine yeni nesil ödeme yöntemleri sunmalarını sağlayacak bu esnek ve ölçeklenebilir hizmeti tasarladık. Bunu yaparken de elbette her zamanki gibi güvenliği en üst seviyede sağlamaya devam ediyoruz.” 

Akıllı telefon ve giyilebilir cihazlardan ödeme yapmak isteyen tüketicilerden gelen talepler üzerine Visa Europe tarafından geliştirilen tokenization hizmeti sayesinde finansal kurumlar, hızla değişen ödemeler dünyasındaki ihtiyaçlara yanıt verebilecek, müşterilerine daha kolay ve daha güvenli ödeme opsiyonları sunabilecek.

 

En Çok Okunanlar

   Finans Caddesi - Kayıt Ol

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

   Kullanıcı Adınız

   Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
   3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

   E-Posta Adresiniz

   Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

   Şifreniz

   6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
   Finans Caddesi - Giriş Yap

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

   E-Posta Adresiniz

   Şifreniz

   Finans Caddesi - Bilgilendirme