Tarım - Gıda - İçecek

Helikopterle pizza servisi!

18 Eylül 2013 Çarşamba

Menüsüne yöresel pizza çeşitlerini ekleyen Domino’s, yeni lezzetlerinin ilki olan “Konyalım”ı insansız hava aracı DominoCopter ile birlikte tanıttı.

Domino’s Pizza, “Yöresel Lezzetler” menü konseptiyle 2014 yılsonuna kadar Türkiye’nin 7 bölgesine özel yeni pizza çeşitleri oluşturacak.

2016 yılı sonuna kadar 600 şube ve 10 bin çalışan ile dev bir evlere servis pizza şirketi olmayı hedefleyen Domino’s Pizza Türkiye, 2014 yılında cirosunun yüzde 20’sini de Yöresel Lezzetler’den elde etmeyi hedefliyor.

Türkiye pizza sektöründe “evlere servis” lideri olarak hizmet veren Domino’s Pizza; 2013 yılının ilk üççeyreğinde toplam 40 yeni şube daha açarak, 52 ilde 329 şube sayısına ulaşmış bulunuyor.

Yeni açılan şubeleriyle birlikte geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 30 büyüme elde eden Domino’s Pizza, 2013 yılının sonuna kadar toplam 375 şube ile 5500 çalışan sayısına ulaşmayı hedefliyor. Domino’s Pizza; bu doğrultuda 2013 yılının sonunda yüzde 50 büyüme ile 420 milyon TL ciro elde etmeyi planlıyor. Rusya’dan sonra Gürcistan ve Azerbaycan’ın da yönetimini üstlenen Domino’s Pizza Türkiye, yurt dışında da atılımlarına devam ediyor. Yurt dışında 14şubenin yönetimini gerçekleştiren Domino’s Pizza Türkiye, bu bölgelerde 3 yıl içerisinde 100 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden vizyonu ile tüketicilerini şaşırtan Domino’s Pizza, insansız hava aracı DominoCopterile de Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Domino’s Pizza insansız hava aracı DominoCopter, pizzaları hava yoluyla tüketicileriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

 Yerden 300 metre yükseğe ulaşabilen DominoCopter, geleneksel ısı korumalı pizza çantasında, iki adet büyük boy pizzayı taşıyabilme kapasitesine sahip. Sekiz kollu ve her kolunda birer pervane bulunan DominoCopter, üzerindeki kameralar ve uzaktan kumanda sayesinde yerden kontrol edilebiliyor.

 

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme