Şirket Haberleri

Migros satın aldı, yeniden açılıyor!

17 Mart 2017 Cuma

Hasan Aslanoba`nın iki yıl önce kurduğu ancak geçtiğimiz yılın şubat ayında yüzde 30`luk büyüme ve aylık 2 milyon TL ciroya rağmen kapattığı tazedirekt.com, Migros tarafından satın alınmasının ardından yeniden faaliyete geçiyor.

 

Türkiye`nin önde gelen girişimcisi ve melek yatırımcısı Hasan Aslanoba`nın iki yıl önce kurduğu ancak geçtiğimiz yılın şubat ayında yüzde 30`luk büyüme ve aylık 2 milyon TL ciroya rağmen kapattığı tazedirekt.com, Migros tarafından satın alınmasının ardından yeniden faaliyete geçiyor. Firma, faaliyetlerine yeniden başlayacağını bugün internet sitesine koyduğu açıklama ile duyurdu.

 

 

 

 

Genelde internet yatırımları ile tanınan Aslanoba, tazedirekt.com için işin üretim tarafına da geçmiş ve Bursa'da iki ayrı çiftlik kurmuştu. Kendi ürettiği ürünleri satan ve kendi dağıtım ağını kuran Aslanoba, işe büyük hedeflerle başlamasına karşın başarılı olamadı. İnternet sitesi yaklaşık iki yıl faaliyette kalmasının ardından geçen sene Şubat ayında siteye koyulan bir duyuru ile kapandı.

 

Aslanoba, piyasada büyük bir şaşkınlık yaratan kapatma kararını “piyasa koşulları ve operasyonel dengeler”e bağlamıştı. Kapanma kararından birkaç gün sonra yaptığı detaylı açıklamada ise, bu işten 4-5 yıl zarar etme riskini göze almasına karşın zararın tahminlerinden çok daha öteye gittiğini ve işin sürdürülemez noktaya geldiğini belirtmişti. Aslanoba, "Bütçelediğim zarar ile gerçekleşen zarar arasında büyük uçurum oluşmaya başlamıştı. Kesin kapatmaya karar vermeden önce, kar/zarar tablolarında çok farklı senaryolar çalıştım, ancak çıkış yolu bulamadım. Sonunda şah-mat olduğuma karar verip hızlıca kapatma kararımı uyguladım" demişti.

 

Açıklamasında kapanma kararı ile ilgili olarak kendisini de eleştiren Aslanoba, diğer işleri nedeniyle tam olarak odaklanamadığını, bir teknoloji girişimcisi olarak henüz yeteneklerini test etmediğini, ekip kurmakta başarısız olduğunu ve yönetici değişikliklerinde hatalar yaptığını dile getirmişti. Aslanoba, "Sonuçta Türkiye için tamamen yeni olan bir iş modelini hayata geçiriyorduk. Geriye baktığımda, tam odaklanamayan bir girişimci olmak yerine, keşke sadece yatırımcı olarak kalsaydım diyorum. Bundan sonraki iş hayatımda da sadece yatırımcı olmayı planlıyorum" diyerek açıklamasını noktalamıştı.

 

2016 Kasım ayında ise sürpriz bir gelişme yaşandı ve Migros tazedirekt.com'u satın aldığını açıkladı. Bu satın almanın ardından da bugün yapılan açıklama ile sitenin 21 Mart itibariyle yeniden faaliyete başlayacağı duyuruldu.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme