Güncel

Anneler Günü'nde e-ticarete yoğun talep

9 Mayıs 2019 Perşembe

Anneler Günü’nde 2 Milyar TL ciro hedefleyen E-ticaret sektörü, en fazla siparişi İstanbul, Ankara ve Eskişehir’den alıyor

500’ü aşkın sanal mağazadan alışveriş yapan herkese nakit para ödeyen Avantajix.com’un verilerine göre, Anneler Günü’nde yapılan son dakika hediye alışveriş oranı, 2015’te yüzde 5-10 seviyelerindeyken, 2018’de bu oran yüzde 40’lara ulaştı.

Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral,bu yıl internet üzerinden Anneler Günü hediyesi alımının yarısına yakınının son 3 günde yapılacağını öngördüklerini belirleterek, “Online alışverişin hızlı ve rahat oluşu, fiziki alışverişe göre daha fazla seçeneğe anında ulaşma imkanı sunması, aynı gün teslimat seçeneği olmasından dolayı Anneler Günü’nde sondakika alışverişleri arttı” dedi.

Anneler Günü’nün perakende sektörünün encanlı olduğu dönem olduğunu vurgulayan Kayral, “Anneler Günü ve öncesindeki cuma-cumartesi günlerinde kredi kartıyla 10-12 milyar liralık alışveriş yapılıyor. Türkiye’de online alışverişin perakendedeki payı yüzde 5 iken, özelgünlerde bu oran yüzde 15-20’ye ulaşıyor. 10-12 milyar lira aralığında olması beklenen Anneler Günü alışverişlerinin yaklaşık 2 milyar lirası internettekisanal mağazalara gidecektir” diye konuştu.

Siparişlerİstanbul, Ankara, Eskişehir’den 

Avantajix.com verilerine göre, AnnelerGünü’nde internet üzerinden yapılan alışverişlerde, adrese teslim çiçekler,küçük elektrikli ev aletleri, giyecek, aksesuar ve kozmetik ürünler ön plana çıkarken, çeşitli restoranlarda özel fiyatlar sunan, fırsat siteleri derezervasyon akınına uğruyor.

Bu yıl anneler gününde internet üzerindenverilen siparişlerde, İstanbul, Ankara ve Eskişehir başı çekiyor. Yoğun öğrenci nüfusuna sahip bu kentlerde, evlerinden ve ailelerinden ayrı yaşayan öğrenciler, annelerini uzaktan da olsa bir çiçekle unutmadıklarını gösteriyor.

Onlinealışveriş için öneriler

 Kayral, Anneler Günü hediyesini onlinealışveriş sitelerinden yapacaklara da şu önerilerde bulundu:

“İş yoğunluğu nedeniyle çarşı pazar gezmekiçin fırsat bulamayan, bu dönemlerde oldukça kalabalık olan alışveriş merkezlerinden uzak duranlar ile avantajlarından dolayı özellikle onlinealışverişi tercih eden önemli bir kitle var. Bunlara bir de ne alacağına birtürlü karar veremeyenler ekleniyor. Bu kesim özel günlerde alınacak hediyeyibelirlemek için ağırlıkla arama motorlarına başvuruyor.  Annelerin burcuna, karakterine ya da başka özelliklerine göre hediyeler öneren, yaptıkları işte çok da başarılı olan onlarca internet sitesi var. Arama motorundan bulunan hediyenin en uygun fiyatlısı,karşılaştırma siteleri aracılığıyla belirleniyor. Ayrıca, internetten yapılanalışverişleri daha da ucuzlatacak bazı püf noktaları kaçırmamak gerekiyor.İndirim kodu kullanmak veya Avantajix gibi paranızın bir bölümünü size iade eden sitelere bir göz atmak bunların başında geliyor.”

En Çok Okunanlar

   Finans Caddesi - Kayıt Ol

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

   Kullanıcı Adınız

   Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
   3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

   E-Posta Adresiniz

   Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

   Şifreniz

   6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
   Finans Caddesi - Giriş Yap

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

   E-Posta Adresiniz

   Şifreniz

   Finans Caddesi - Bilgilendirme