Güncel

İTO seçimlerinde kavga!

9 Nisan 2018 Pazartesi - Sercan Akıncı-Dünya

İTO başkan adayları Şekib Avdagiç ve Abdullah Teber'in rakip olduğu 68'inci komitedeki gerginlik oy tartışması nedeniyle kavgaya dönüştü.

 

 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimleri kavgaların gölgesinde sürüyor. Sabah 9 itibariyle oy kullanılmaya başlandı. Sabahın ilk saatlerinde bazı komitelerde gerginlik olduğu görüldü. Gerginlikler zaman zaman kavgaya dönüştü.

İTO başkan adayları Şekib Avdagiç ve Abdullah Teber'in rakip olduğu 68'inci komitedeki gerginlik oy tartışması nedeniyle kavgaya dönüştü. Çıkan arbedede MÜSİAD'ın eski başkanlarından Ömer Bolat'a bir kişinin tekme attığı iddiası ise kavgayı daha da alevlendirdi. Araya giren polisler kavgayı güçlükle yatıştırırken, daha sonra şikayetçi olan Ömer Bolat'tan ifade almak istediler. Bu kez MÜSİAD üyeleri Bolat'ın götürülmesine karşı çıkarak polisle arbede yaşadılar.

Yaşanan gerilimler Bolat'ın şikayetten vazgeçmesi ve kavgaya taraf olanların sandık bölgesinden uzaklaştırılmasıyla son buldu.

Bir diğer arbedenin ise 21 nolu Emlak Müşavirleri komitesinde yaşandı. Araya girenler arbedenin büyümesine izin vermeden ortalığı yatıştırdılar.

Gece yarısı ittifakları oluştu

İTO komitelerinde son dakikaya kadar ittifak görüşmeleri yaşandı. Mevcut Başkan Öztürk Oran listeyi hazırlamak için gece 2'ye kadar görüşmeler yürüttüklerini ifade ederken, 47 No'lu Restorasyon ve İzolasyon komitesinde tek listeyle seçim yaptıklarını ifade etti.

Başkan adayları arasında adı geçen İTO Başkan Yardımcılarından Gökhan Murat Kalsın da rakiplerinden Süleyman Uluocak ile ortak liste hazırlayıp, seçime girdiler.

Son dakika gelişmesinin yaşandığı bir diğer komite ise 36 No'lu Örme Kumaş, Çorap ve Trikotaj komitesinde oldu. İki rakip liste son anlarda birleşerek tek liste halinde seçime gitmek istediler. Fakat daha sonra bir başka grup da liste hazırlayarak seçime girdi.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme