Güncel

MSD, Vilsan Pharmaceuticals’ı satın aldı

16 Kasım 2017 Perşembe

MSD Hayvan Sağlığı, (Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da Merck Hayvan Sağlığı olarak bilinir) bugün Türkiye merkezli Vimar Grubu’nun bir bölümü olan Vilsan Veteriner İlaçları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi satın almak üzere bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

 

 Başlıca ruminantlar için olmak üzere geniş bir farmasötik ürün portföyüne ve bir imalat tesisine sahip olan Vilsan A.Ş., Türkiye’nin özel sektördeki en büyük hayvan sağlığı ürünleri üreticisi konumunda.

 

MSD Türkiye’nin Hayvan Sağlığı Genel Müdürü Philippe Houffschmitt, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “MSD Hayvan Sağlığı portföyümüzü Vilsan Veteriner İlaçları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ürünleriyle genişletip tamamlama olanağı bizi heyecanlandırıyor. Bu ürünler, bu büyüyen bölgedeki müşterilere yeni seçenekler sunacak ve değer katacak.”

 

Tarım ve hayvancılık sektörü, Avrupa’nın en yoğun nüfuslu ikinci ülkesi olan Türkiye’de ekonominin önemli dinamiklerden biri. Proteine yönelik artan taleple beraber Türkiye, hayvansal üretim değeri konusunda güçlü bir büyüme gerçekleştiriyor.

 

“MSD Hayvan Sağlığı’na katılmaktan ve böylece hayvan sağlığını geliştirmeye yönelik 30 yıllık taahhüdümüzü daha da ileriye götürmekten büyük mutluluk duyuyoruz,” diyen Vilsan A.Ş.’nin CEO’su Burhan Hacı sözlerini şöyle sürdürdü: “MSD’nin uzmanlığı, ticari erişimi ve dünya çapındaki ağı bizim portföyümüz ve üretim kapasitemizle birleştiğinde, bu bölgedeki üreticiler ve veteriner hekimlere hizmet için büyük bir fırsat oluşturmaktadır.”

 

Anlaşmanın koşulları açıklanmadı. Düzenleyici otoritenin değerlendirmelerine ve belirli kapanış koşullarına tabi olan anlaşmanın önümüzdeki aylarda sonuçlanması bekleniyor.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme