Güncel

Saniyede 11 dilim pizza yedik!

20 Mart 2017 Pazartesi

Pizzaseverler 2016 yılında, toplam 488 Domino’s Pizza restoranından 37 milyona yakın pizza sipariş etti.

 Bu rakam Türkiye nüfusuyla oranlandığında, kişi başına 3 dilim pizza düşüyor. Buna göre Türkiye’de saniyede 11 dilim pizza yeniyor. Verilere göre, en çok bol malzemeli pizzalar tercih edildi. Domino’s Pizza’nın sipariş rekoru ise, Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinin oynandığı 3 Aralık günü 142.948 pizza ile kırıldı.

 

Domino’s Pizza’nın açıkladığı 2016 sipariş verilerine göre, Türkiye’de bir saniyede 11 dilim pizza yeniyor. Domino’s Pizza Türkiye’den yıl boyunca verilen toplam 36 milyon 976 bin 637 adet pizza Türkiye nüfusuna oranlandığında ise kişi başına 3 dilim pizza düşüyor.

9 bin futbol sahasını kaplayacak boyutta pizza yendi

www.dominos.com.tr, mobil uygulamalar ve Domino’s Pizza restoranlarından bir yıl boyunca sipariş edilen pizzalar yan yana geldiğinde 8 bin 859 futbol sahasını kaplayacak boyuta erişiyor. Bu pizzaları tek bir şef kendi kendine yapmaya çalışsaydı, 6 bin 420 yılını mutfakta geçirmesi gerekirdi.

“Sosyal” ve bol malzemeli tercihler

Türkiye pizza tercihlerini bol malzemeli pizzalardan yana kullanıyor. 2016’da da Domino’s Pizza’nın en çok tercih edilen pizzaları sırasıyla Sosyal Pizza, Bol Malzemos ve Karışık Pizza oldu. Yan lezzetlerde ise birinci sırayı Elma Dilim Patates aldı. Onu Domino’s klasiği Sufle ve Çıtır Tavuk Topları takip etti.

Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinde pizza satışı rekor kırdı

Yılın en çok pizza satılan günü, milyonlarca taraftarı ekran karşısına kilitleyen Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinin oynandığı 3 Aralık oldu. Futbolseverler maç heyecanının üstesinden pizza lezzetiyle geldi. O gün toplam 142.948 pizza satıldı ve Domino’s Pizza Türkiye’nin o zamana kadarki en yüksek günlük sipariş rakamına ulaşılmış oldu.

En çok akşam yemeklerinde tercih ediliyor

İstatistikler en çok sipariş verilen saatlerin sırasıyla 19.00, 18.00 ve 20.00 olduğunu gösteriyor. En çok sipariş verilen şehirler ise İstanbul, Ankara ve İzmir oldu.

Finans Caddesi - Kayıt Ol

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

E-Posta Adresiniz

Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

Şifreniz

6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
Finans Caddesi - Giriş Yap

Sosyal ağlara üye misiniz?

Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

E-Posta Adresiniz

Şifreniz

Finans Caddesi - Bilgilendirme