Emlak

Feng Shui'ye göre doğru ev seçimi

11 Ağustos 2013 Pazar

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan “Feng Shui’ye göre arazi, ofis veya daire seçmek” nasıl olur?

İçinde yaşadığımız kentsel yaşamda günümüzdeki Feng Shui uygulaması bir kişinin hayat kalitesini belirler, yaşam standardının yükselmesine olanak verir.

Bir evin veya ofis binasının doğru seçiminde Feng Shui’nin önemi büyük. Arazi, bina veya evin en şanslı doğru alanları hesaplanarak yapılan seçimler her zaman başarıya giden yola kapılar açar.

Feng Shui Uzmanı Zeynep Akçay, ev veya ofis seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini şöyle aktardı:

-Kırsal bir alanda seçim söz konusuysa dikkat edilecek noktalar Feng Shui’de form ekolünü kapsar. Bitki örtüsü, çevredeki tepeler, varsa akarsuların yolların konumu dikkat edilmesi gereken noktalardır.

-Tepeler alınacak arazinin, binanın, dairenin veya işyerinin arkasına gelmeli ve biraz yüksek olmalıdır. Bu durum siyah kaplumbağayı temsil eder ve söz konusu binayı sert kuzey rüzgarlarından korur ve destek enerjisi sağlar.

-Feng Shui’ye göre solda ejderha tepesi sağdaki beyaz kaplandan biraz yüksek olmalıdır. Bu durumu yine şehir hayatımıza indirgeyerek örneklersem; söz konusu yapının sol tarafındaki bina sağ taraftakine oranla yüksek olmalı.

 KARE DAİRELER DAHA İYİ

-Ön cephe güneye bakmalı ve anka kuşunun uçabileceği açıklıkta olmalı. Bu çevresel faktörlerin yanında arazi, daire biçimleri de büyük önem taşır. Feng Shui’de en uygun şekiller kare ve dikdörtgen biçimdir. Örneğin;U veya L şekiller eksik, kayıp alanları işaret eder bu da denk geldikleri alanlarda (zenginlik, kariyer, sağlık vb.) kayıplara şanssızlıklara neden olurlar.

-Arazi, daire, işyeri alım veya kiralamalarda söz konusu yapının bulunduğu sokak, komşular, binalar, çevre düzeni, peyzaj, daha önceki sahip veya kiracılar yapıya girecek enerjiyi belirlemede büyük rol oynar.

-İkinci olarak önemli nokta profesyonel bir pusula okumasıyla mekanın veya arazinin kiralayacak yahut satın alacak kişinin elementiyle, doğum yılıyla vs uyumlu olmasıdır. Bu nedenle kişinin Feng Shui analizi yapılarak, doğru yönleri, elementleri belirlenmelidir.

ÇIKMAZ SOKAĞA ŞANS UĞRAMAZ

-İki yolun kesiştiği alanlar, köşe başları ev seçimi için şanssız bir konum olurken; işyeri için mükemmel bir konumdur.

-Çıkmaz sokaktaki en son eve şans uğramaz, mutlaka uzak durun.

-Hastane, karakol, mezarlık, karakol ve lunaparka bakan ev ve işyerleri negatif yüklüdür.

-Tren yolları ve havaalanlarına yakın evlerde yaşayanlar maddi sorunlar ve ilişkilerde istikrar sağlayamazlar.

ÖN CEPHENİZ GÜNEYE BAKSIN

-Kuvvetli rüzgarların estiği ön cepheler şanslı sayılmaz. Ön cephesi güneye bakan bir evde yaşayan insanlara göre kuzeye bakan bir dairede yaşayanlar daha şanssızdır, çünkü bir şeyler için sürekli mücadele etmek zorunda kalırlar.

-Yüksek gerilim hatlarını yapı görmemelidir.

4-5 YAŞINDAKİ ERKEK ÇOCUKLA GİDİN

-Daire veya arazi kare veya dikdörtgen şekilli olmalı, aksi durumda uzman yardımıyla çözümlemelere başvurulmalıdır.

-Daha önceki kiracı veya sahiplerinin öyküsünü öğrenmeye çalışın. Eğer işlerin ilerleyip daha iyi standarda geçiş söz konusu ise değerlendirin ama mutsuz bir hikaye varsa (ölüm, iflas, boşanma vs.) o kadere ortak olursunuz. Fakat bu tarz olumsuzlukları sonradan öğrenirseniz, taşınmadan önce yeni bir boya, kağıt yaparak, kapı kollarını, dolap kulplarını değiştirerek yıllık uçan yıldız haritasına uygun bir şekilde yapısal yenilik enerjisini artırın.

-Son olarak çok eski bir ritüelden bahsetmek isterim. Kiralanacak veya alınacak olan söz konusu daireye giderken yanınızda maksimum 4 veya 5 yaşlarında bir erkek çocuğuyla gidin ve çocuğu bir süre gözlemleyin. Eğer çocuk huysuzlanıp ağlar, tuvalete gitmek isterse olumsuz enerjiden etkilenmiştir. Fakat tam aksine oyalanıp, dolaşıp kendi kendine bir şeyler yaparsa size güzel bir işaret olabilir.

En Çok Okunanlar

   Finans Caddesi - Kayıt Ol

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

   Kullanıcı Adınız

   Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
   3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

   E-Posta Adresiniz

   Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

   Şifreniz

   6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
   Finans Caddesi - Giriş Yap

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

   E-Posta Adresiniz

   Şifreniz

   Finans Caddesi - Bilgilendirme