Bankacılık

Markette nakitsiz ödeme dönemi

19 Haziran 2019 Çarşamba

DenizBank, Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren A101 ile market alışverişlerinde cep telefonundan temassız ödeme kolaylığı sağlayan bir iş birliği gerçekleştirdi.

DenizBank, Türkiye çapında günde yaklaşık 3,5 milyon kişinin ziyaret ettiği A101 ile işbirliği yaparak markette nakitsiz alışveriş dönemini başlattı. .

Buna göre DenizBank müşterisi olsun olmasın herkesin faydalanabileceği fastPay ile cüzdan taşıma derdi olmadan, nakit paraya ihtiyaç duymadan, sadece cep telefonunu yan çevirip, ekranda çıkan QR kodu (Kare Kod) okutarak 6000’i aşkın A101 mağazasında ödeme yapmak mümkün olacak.

Her iki kurumun, kolay ve konforlu deneyim sunma noktasında güçlerini birleştirdikleri işbirliği kapsamında ek olarak fastPay ile yapılacak ilk alışverişte 10 TL ve alışveriş tutarının yüzde 10’u kullanıcıların bakiyelerine hediye edilecek; sonraki alışverişlerde de yüzde 10’luk iade fırsatı, kampanya süresi boyunca toplamda 35 TL olmak üzere devam edecek.

Söz konusu anlaşmanın detayları, DenizBank Genel Müdürlüğü’nde, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş ve A101 CEO’su Erhan Bostan’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda paylaşıldı.

Market alışverişinde yeni dönem

Bankacılıktaki bilgi birikimi ve deneyimlerini, insan ihtiyacı ile teknoloji arasında buluşma noktası oluşturmak üzere kullandıklarını belirten DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, şöyle konuştu: “Teknolojinin üstel bir hızla ilerlediği bu dönemde ödevimiz, insan ihtiyacını en hızlı şekilde hangi kanaldan karşılanabileceğimizin matematiğini yapmak. fastPay uygulamamızı 7 yıl önce bu vizyonla, insanlarımızın hız, pratiklik ve erişilebilirlik beklentilerini karşılamak üzere, tüm banka müşterilerinin kullanımına açık olacak şekilde hayata geçirdik. İlk günden bu yana hedefimiz, ülkemizin finansal kapsayıcılık vizyonuna da katkıda bulunacak doğrultuda, bu inovasyonumuzu daha fazla alanda, daha fazla insanla buluşturup hayatı kolaylaştırmak oldu. Bugün de tüm Türkiye sathında günde 3,5 milyon insanımızın ziyaret ettiği A101’lerde market alışverişlerinde nakitsiz ödeme dönemini başlatacak anlaşmamızı hayata geçiriyoruz. Artık insanlarımız 6 binden fazla A101 mağazasında yapacakları alışverişlerinde fastPay ile cüzdan taşımadan, para üstü beklemeden, adeta kasadan ürün geçirir gibi telefonlarını yan çevirip kare kodu okutarak güvenle ödeme yapabilecekler. fastPay’in etrafına geniş bir ekosistemin destek ağını örerek, içini insanlarımıza fayda sağlamak üzere olabildiğince farklı sektörden iş birlikleriyle doldurmaya devam edeceğiz”.

“Yenilikçi uygulamalarla A101 alışveriş deneyimini zenginleştiriyoruz”

A101 CEO’su Erhan Bostan anlaşmaya ilişkin şöyle konuştu; ‘’A101 olarak kaliteli ürünleri en ucuza ve herkesin erişimine sunma misyonumuzu, müşteri deneyimini zenginleştiren ve günlük yaşamı kolaylaştıran uygulamalarla hayata geçirmek her zaman önceliğimiz. fastPay ile işbirliğimiz de, A101’in müşteri odaklı ve yenilikçi yaklaşımının doğal bir sonucu.

Bu işbirliğimiz ile hayata geçirdiğimiz nakitsiz ve temassız ödeme sayesinde, müşterilerimize daha hızlı ve kolay alışveriş olanağı, maliyet avantajı ve özel fırsatlar sunarak A101’deki alışveriş deneyimini zenginleştiriyoruz.’’

fastPay ile kolay ve hızlı ödeme nasıl yapılır?

fastPay’i telefonuna indiren kullanıcılar diledikleri bankaya ait kredi kartlarını fastPay’e tanımlayarak ya da fastPay bakiyelerine para yükleyerek cep telefonlarını dijital cüzdana dönüştürmenin rahatlığını yaşıyor.

A101 mağazalarında cep telefonundan kolay ve hızlı ödeme yapabilmek için ise fastPay uygulamasını açıp telefonu yan çevirmek ve ekranda oluşan kodu kasa görevlisine göstermek yeterli. Saniyeler içinde tamamlanan ödeme sayesinde, kullanıcıların A101 kasalarındaki işlem süreleri de kısalmış oluyor.

En Çok Okunanlar

   Finans Caddesi - Kayıt Ol

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Yeni bir Finans Caddesi kullanıcı hesabı oluştur :

   Kullanıcı Adınız

   Kullanıcı adınız haber yorumlarında ve site içi diğer uygulamalarda görüntülenen isminizdir.
   3-12 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.

   E-Posta Adresiniz

   Lütfen dikkatli yazınız. Girdiğiniz adrese hesap doğrulama e-postası gönderilecektir.

   Şifreniz

   6-10 karakterden oluşmalı ve boşluk içermemelidir.
   Finans Caddesi - Giriş Yap

   Sosyal ağlara üye misiniz?

   Finans Caddesi'ne Facebook hesabınızı kullanarak bağlanabilirsiniz :

   Finans Caddesi hesabınızla giriş yapın :

   E-Posta Adresiniz

   Şifreniz

   Finans Caddesi - Bilgilendirme